top of page

Náš Príbeh

Naše Začiatky

„Chiboub, vieš ako sa robí Kuskus? Ako sa dostanem k halal mäsu? Môžeš mi zohnať kurkumu?“ Takéto a podobné otázky mojich priateľov Slovákov boli možno zrodom nášho príbehu. Inšpirovali ma natoľko, že ma prijmäli hľadať spôsoby, ako by som ja - obyčajný chlapec z Alžírska, všetky to nepoznané a neznáme priniesol na Slovensko - mojej už novej domoviny.

Otvorenie Obchodu

Od inšpirácie k relizácii viedla ešte dlhá púť, ale vo finále korunovaná úspechom. Náš prvý obchodík sme otvorili už v dnes neexistujúcom Fresh Markete, kde sme ponúkali iba najzákladnejšie arabské potraviny. Neskôr sme získali miesto na Americkom námestí, oveľa väčšie a priestrannejšie.

Rozšírenie Sortimentu

Tu sme ponúkaný sortiment orientálnych potravín rozšírili o špeciálny a žiadaný produkt Halal mäso, mäsové výrobky a v súčastnosti aj o ázijské potraviny. Spolu s mojou manželkou a deťmi zdieľame radosť z toho, že už od roku 2009 vlastníme tento obchod v priestoroch Starého Avionu na Americkom námestí.

Ponuka z celého Orientu

Ponuka nášho obchodu je naozaj rôznorodá. Ponímajúc geograficky, tiahne sa od Stredomoria cez Balkán a Perziu, po Hodvábnej ceste, cez pohoria Himalájí, vzdialenú Indiu, do Číny a až po Kórejský poloostrov. 

Naše Motto

Tento viac ako desaťročný úsek nášho života nás naučil, že skĺbenie zdravého ducha a orientálneho pôvodu našich produktov, je práve to, čo si žiada zákazník na Slovensku. Samozrejmosťou vždy bolo aj je, nepodceňovať spätnú väzbu a názor našich klientov. Práve preto, naša ponuka uspokojí naozaj i toho najväčšieho gurmána a znalca orientálnej kulinárie.

Od Mäsa ku Koreninám

Ponúkame napríklad iba vysoko kvalitné olivové oleje pochádzajúce zo Stredomoria, ako i ďatle neprisládzané cukrom- priamo zo Sahary, alebo Perzie. Dva až tri krát týždenne dovážame čerstvé Halal certifikované mäso z priateľskejších zdrojov ako bežne v obchodoch. Našich veľa druhov ryží pochádza priamo z ryžových kráľovstiev ako je Thajsko, India, či Vietnam. Koreniny u nás nájdete z celého sveta. Ryžové cestoviny, všetko na Sushi a Áziské pochúťky máme až z Taivanu a Číny. Slávne a veľmi zdravé Kimchi je priamo z Kórey.

Od Čajov k Sladkostiam

Strukoviny, obilniny ako cícer sú z Arabského poloostrova a Severnej Afriky. Až z Himaláji pochádzajú naše liečivé Ajurvédske čaje. Tiež ponúkame iba pravé, nefalšované, čierne, zelené a herbálne čaje. Sú to iba originálne zmesy certifikovaných výrobcov. Rovnako ako aj naše pravé Turecké, alebo Arabské kávy. Taktiež ponúkame hotové vegetariánske a nevegetariánske jedlá z Thajska a Kórey. Náš obchod by, ale nebol „úplne orientálny” keby chýbali sladkosti. Turecký lokum, čerstvá Arabská baklava, gumenné cukríky, či keksíky, určite potešia i tie najmlsnejšie jazýčky :)

Spoznajte nás

ebo.jpg

Chiboub Hidbani

Riaditeľ a konateľ spoločnosti

sofian.jpeg

Sofian Hidbani

Logistika

Avatar 109

Suad Hidbani

E-Shop

Avatar 100

Fatima

Hidbani

Marketing a sociálne siete

Náš Obchod

bottom of page