top of page

Naša Predajňa

 

špeciálny Sortiment

V našom kamennom obchode na Americkom Námestí po celý rok ponúkame čerstvú vňať: petržlen, koriander, mätu a kôpor. Teší nás, že sme rozšírili ponuku o čerstvé vajcia výlučne z podstielkového chovu, mladý baklažán, cukinu či čili papričky. 

Tiež si môžete kúpiť po domácky upečenú baklavu, tureckú či arabskú.

V chladiacom pulte nikdy nechýbajú sušené paradajky a rôzne olivové chuťovky excelentnej kvality. 

Vynakladáme nemálo úsilia aby sme aj v tomto nie jednoduchom období dokázali zadovážiť čerstvú Halal jahňacinu a kuracinu. Samozrejmosťou už je aj Pita arabský chlieb a to bez pridania akýchkoľvek chemikálií a konzervantov.

DSC01390.jpg
DSC01271.jpg

Halal Mäso

Dbáme o to, aby naše mäso bolo tej najvyššej kvality, pochádzajúce iba z priateľskejších zdrojov ako bežne. Naše mäso je vždy čerstvé a tiež Halal. Zabitie úžitkového zvieraťa Halal spôsobom je starodávny a zároveň najhumánnejší spôsob. Zviera v čase porážania netrpí. Nedostáva elektrický šok a ani nie je zastrelené bytúnkovou pištoľou. Jedným ráznym rezom noža sa prereže krčná tepna, priedušnica a pažerák, nastáva okamžité uhynutie, bez toho aby zviero prežilo šok alebo stres. 

Vo vnútornostiach nezostane žiadna krv, čiže vyplavia sa všetky nevhodné látky, prípadne nevhodné chemické aditíva, hormóny a hlavne baktéria E.coli ktorá napríklad stále zostáva prítomná v bravčovom mäse. 

Zásadne odmietame spoluprácu s chovateľmi ktorých zvieratá sú týrané alebo je nimi nehumánne zaobchádzané, či už počas chovu alebo v procese zabitia.

Čerstvý Koriander, Petržlen, Mäta

Bylinky máme v ponuke po celý rok. Pokojne ich môžete dať do mrazničky a vyberať toľko potrebujete, kedy potrebujete. Ani po rozmrazení nestrácajú svoju úžasnú chuť. Momentálne máme k dispozícii čerstvý koriander, mätu, a petržlen. Predávame ich po zväzku po 2€. 

cilantro 2.jpg
supermarket-949912.jpg

Chladené mrazené výrobky

Naše mrazené výrobky sú určené prevažne na ázijské a arabské kulinárske špeciality. Výber je rôznorodý, od kreviet, cez sójové bôby Edamame, polotovary z Halal mäsa až po citrónovú trávu, galangal, syry, jogurty a podobne.

 

Čerstvá Zelenina

Aj v tej najtuhšej zime si u nás vždy nájdete okrem zelených vňaťí aj cukinu, baklažán, bôb, či čili papričky. Ponuku zeleniny postupne obohacujeme o klasické chuťovky stredovýchodnej Ázie. 

eggplant.jpg
DSC01281.jpg

Sušené Paradajky, Olivy na váhu

Okrem množstva druhov olív, vákuovo balených alebo sterilizovaných, si môžete vybrať aj z vážených. Sušené paradajky vypestované v slnečnom stredomorí si tiež môžete dať odvážiť. 

Čerstvé arabské a turecké sladkosti

 

Baklava je tradičná lahôdka pochádzajúca zo Stredomoria. Základ tvorí tenké lístkové cesto plnené rôznymi orieškami a zaliaté lahodnou cukrovo-medovou polevou. Poteší aj tie najfajnovejšie jazýčky.

DSC01400.jpg
Náš Obchod

Americké námestie 1,

811 07 Bratislava

+421 948 308 541

Adresa

Otváracie Hodiny

Pon - Pia: 9:30 - 19:00

​​Sobota: 9:30 - 19:00

​Nedeľa: Zatvorené

Náš Obchod

bottom of page